Освітня програма «Готельно-ресторанна справа»

Твої п’ятизіркові перспективи в гостинності!

Мрієте створювати атмосферу свята та гостинності?

Маєте намір працювати у популярній міжнародній мережі готелів або модному ресторані?

Відчуваєте потребу постійно спілкуватися з новими людьми?

Маєте бажання розвивати та реалізовувати свої лідерські та креативні здібності?

Прагнете мати гарантовану можливість активно просуватися кар’єрними сходинками?

Тоді освітня програма «Готельно-ресторанна справа» саме для Вас!

5 причин вивчати Готельно-ресторанну справу в Університеті Туган-Барановського

Розвиток професійних навичок у сучасно оснащених лабораторіях

Опанування  іноземної мови професійного спрямування

Широкий спектр закордонних стажувань та практик

Тренінги та майстер-класи від провідних готельєрів та рестораторів

Стажування на університетській базі відпочинку «Лісова», м. Святогірськ

Тривалість навчання

3 роки 10 місяців (8 семестрів)

Кредити ECTS

240

Мова навчання

Українська

Форма навчання

Денна/Заочна

Освітня програма «Готельно-ресторанна справа» першого (бакалаврського) рівня в Університеті Туган-Барановського дає можливість отримати сучасну якісну освіту в сфері готельно-ресторанної справи з привабливими перспективами побудови кар`єри  на підприємствах гостинності в Україні та за її межами.

Ми найкращі, оскільки: застосовуємо інноваційні методи навчання, гарантуємо  ґрунтовну фахову підготовку, забезпечуємо поглиблене вивченням іноземної мови та можливості проходження практики й стажування у вітчизняних та міжнародних закладах гостинності

«Готельно-ресторанна справа – це освітня програма, орієнтована на комунікабельних та активних молодих осіб, які бажають працювати у сфері гостинності. Університет забезпечує ґрунтовну академічну та поглиблену практичну підготовку, що дає можливість працевлаштування в одній з найбільш престижних та високооплачуваних професій»

Завідувач кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва, гарант освітньої програми

Ольга Ніколайчук

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

За допомогою програми «Готельно-ресторанна справа» Ви можете розвивати свою креативність мислення та творчі здібності в гостинності, закласти надійні підвалини для майбутнього кар’єрного зростання та досягнути високих стандартів поведінки та професіоналізму, які у майбутньому стануть Вашими конкурентними перевагами при працевлаштуванні.

Навчання на освітній програмі передбачає набуття фахових компетенцій за рахунок пулу дисциплін, розподілених за курсами навчання.

На 1-му курсі Ви будете опановувати комплекс дисциплін загальноосвітнього спрямування, які забезпечать розуміння історичних, соціологічних, економічних, політичних, технологічних чинників та процесів функціонування  ринку сфери обслуговування.

Вивчення дисциплін на 2-му та 3-му курсах забезпечить Вас сукупністю знань, вмінь та професійних навичок щодо організації і управління виробничими та сервісними процесами підприємств готельно-ресторанної галузі. Ви зможете сформувати власну освітню траєкторію завдяки: можливості вільного вибору 25% дисциплін професійного спрямування; розвитку практичних вмінь за рахунок участі у різноманітних тренінгах та майстер-класах від найкращих готельєрів та шеф-кухарів; отримання унікальних професійних навичок під час проходження ресторанної і готельної практик на провідних підприємствах індустрії гостинності.

На 4-му курсі Вам забезпечується можливість подальшого розвитку та поглиблення  професійних навичок та можливість закордонного навчання в одному з університетів-партнерів Університету Туган-Барановського.

Перший програмний блок бакалаврської освітньої програми «Готельно-ресторанна справа» включає загальну підготовку, яка складається з наступних дисциплін:

 • Історія української державності та культури
 • Філософія
 • Вища математика
 • Ділова українська мова
 • Інформатика та інформаційні технології
 • Соціологія та політологія
 • Харчова хімія
 • Основи наукових досліджень та академічне письмо / Організація проведення ділових переговорів Риторика

Третій програмний блок бакалаврської освітньої програми «Готельно-ресторанна справа» включає вивчення широкого кола економіко-правових дисциплін та менеджменту:

 • Політична економія
 • Економіка підприємства
 • Менеджмент
 • Бухгалтерський облік
 • Маркетинг
 • Організаційно-правове забезпечення підприємницької діяльності

Четвертий програмний блок бакалаврської освітньої програми «Готельно-ресторанна справа» включає професійну підготовку з готельно-ресторанної справи, яка досягається шляхом опанування дисциплін:

 • Технологія продукції ресторанного господарства
 • Фізіологія, гігієна та санітарія
 • Організація ресторанного господарства
 • Організація готельного господарства
 • Готельний сервіс
 • Світова індустрія гостинності
 • Інфраструктура готельного і ресторанного господарства
 • Управління доходами та фінансова аналітика в гостинності
 • Електронні системи  в готельно-ресторанному господарстві

З Вами на освітній програмі «Готельно-ресторанна справа» будуть працювати:

Ніколайчук Ольга Анатоліївна – к.е.н, доцент, зав. кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва, гарант освітньої програми

Слащева Аліна Вячеславівна – к.т.н, доцент, доцент кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Сімакова Ольга Олександрівна – к.т.н, доцент, доцент кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Горяйнова Юлія Артурівна – к.т.н, доцент, доцент кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Приймак Наталія Сергіївна – д.е.н, доцент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування

Іванова Наталя Сергіївна – д.е.н, доцент, завідувач кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування

Горіна Ганна Олександрівна – д.е.н, завідувач кафедри туризму та країнознавства

Удовіченко Ганна Михайлівна – к.п.н., доцент кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін

ПРОЦЕДУРА ВСТУПУ

Із детальною інформацією про процедуру набору 2021 та переліком конкурсних предметів для вступу на навчання ви можете ознайомитися на сторінці Приймальної комісії Університету Туган-Барановського https://vstup.donnuet.edu.ua/

Для вступу на ОП необхідні скласти ЗНО з таких предметів як:

 1. Українська мова та література (100 балів)
 2. Іноземна мова (100 балів)
 3. Географія або Математика (100 балів)

КАРʼЄРНІ ПЕРСПЕКТИВИ

Освітня програма «Туризм» відкриває широкий спектр привабливих перспектив карʼєрного розвитку.

Ви можете стати ким завгодно: від фахівця туристичної галузі до продавця мрій та вражень!

Ось декілька варіантів, обери свій шлях!

Освітня програма «Готельно-ресторанна справа» відкриває широкі перспективи карʼєрного розвитку в індустрії гостинності України та світу. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної, інвестиційної та науково-дослідної діяльності у сфері гостинності (готельного господарства, ресторанного господарства, туризму, курортної справи тощо).

Діапазон варіантів для працевлаштування різноманітний: від фахівця індустрії гостинності до власника бізнесу в готельно-ресторанній сфері!

 • Фахівець із готельного обслуговування
 • Фахівець із гостинності (готелі, туристичні комплекси та ін.)
 • Організатор туристичної і готельної діяльності
 • Фахівець із спеціалізованого обслуговування
 • Фахівець з організації дозвілля
 • Фахівець із конференц-сервісу
 • Організатор подорожей
 • Фахівець із туристичного обслуговування

ПРО НАС ГОВОРЯТЬ

«Я з приємною ностальгією згадую навчання в Університеті. Університет дав мені надійний фундамент для подальшого будування карєри у сфері готельно-ресторанного бізнесу. У навчанні мені подобались практичні заняття, де ми відпрацьовували технології приготування страв, методи обслуговування, сервірування, барну справу та сомельє. Усі ці навички мені знадобилися як на роботі, так і у повсякденному житті. Завдяки професійній практиці від Університету, я влаштувалася на роботу у готель найбільшої мережі України Reikartz, де я пройшла шлях від офіціанта до адміністратора ресторану»

Мудрієвська Юлія

Готельно-ресторанна справа, випуск 2019 р.

«Готельно-ресторанна індустрія – це одна з найбільш динамічних сфер ринку праці. Однак її ефективний розвиток неможливий без залучення висококваліфікованих фахівців, які б володіли необхідним багажем знань у цій сфері для прийняття ефективних професійних рішень. Серед вимог до таких фахівців – вільне володіння іноземними мовами, здатність організовувати виробничо-технологічний та сервісний процес на основі міжнародних стандартів якості, володіння сучасними інформаційними та комунікаційними технологіями.

Обираючи Університет Туган-Барановського, ти віддаєш перевагу можливості стати конкурентоспроможним, висококваліфікованим спеціалістом готельно-ресторанного бізнесу, здатним забезпечити високий рівень сервісу в закладах гостинності»

Резвова Олена

Керуюча готелем «Optima Делюкс Кривий Ріг»

Відповідальний секретар приймальної комісії

Юрій Яковенко

Виникли питання?

Ми тут! Будемо раді допомогти вам.

Із нетерпінням чекаємо вашого повідомлення через контактну форму або електронною поштою на адресу priyom@donnuet.edu.ua

Напишіть нам

3 + 3 = ?