Освітня програма «Харчові технології»

Перспектива без обмежень!

Ви креативна і творча людина? Маєте кулінарне хобі, любите готувати й куштувати?

Мрієте створювати кулінарні шедеври та авторські гастрономічні шедеври?

Мрієте працювати в Мішленівському ресторані шеф-кухарем?

Бачите себе керівником або головним технологом харчового підприємства,

що виробляє сучасну харчову продукцію?

Тоді освітня програма «Харчові технології» створена саме для Вас!

Зробіть правильний вибір і вступайте на освітню програму «Харчові технології»!

5 причин вивчати Харчові технології в Університеті Туган-Барановського

Можливість формувати індивідуальну освітню траєкторію

Вивчення інноваційних ресторанних технологій

Оволодіння сучасними технологіями харчової промисловості

Можливість опанування професії в сучасних спеціалізованих лабораторіях

Широкий спектр закордонних стажувань і практик (Італія, Болгарія, Туреччина)

Тривалість навчання

3 роки 10 місяців (8 семестрів)

Кредити ECTS

240

Мова навчання

Українська

Форма навчання

Денна/Заочна

Освітня програма «Харчові технології» першого (бакалаврського) рівня в Університеті Туган-Барановського пропонує високоякісну освіту в галузі харчових технологій та ресторанного господарства з привабливими перспективами працевлаштування на підприємствах харчової промисловості та ресторанного бізнесу.

Програма має практичну спрямованість і передбачає поглиблену підготовку з харчових технологій та технологій в ресторанному господарстві, проходження практики на українських та закордонних підприємствах галузі.

«Навчаючись на освітній програмі «Харчові технології», завдяки висококваліфікованим викладачам та сучасному оснащенню навчальних лабораторій, студенти отримують ґрунтовні фундаментальні та професійно орієнтовані знання у сфері виробництва харчової та кулінарної продукції, отримують навички з організації технологічних процесів на підприємствах галузі, оволодівають сучасними методиками контролю якості сировини та готової продукції».

Никифоров Радіон,

гарант освітньої програми «Харчові технології»

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

Програма «Харчові технології» дозволяє сформувати професіонала у галузях харчових технологій та ресторанного бізнесу, розкрити творчі здібності й втілити їх на практику із застосуванням сучасного обладнання.

Протягом усього періоду навчання ви будете отримувати професійну підготовку з харчових технологій, тому що професійні дисципліни за даною програмою вивчаються з 1-го по 4-ий курси.

На 1-му курсі навчання ви також отримаєте ґрунтовну загальноосвітню підготовку, матимете можливість поглиблено вивчати іноземну мову, що створить фундамент для подальшого опанування дисциплін професійного циклу.

На 2-му та 3-му курсах ви поглибите свої знання, вміння та навички. Ви будете обирати 25% дисциплін професійного рівня та створите свій унікальний освітній профіль, а також матимете змогу взяти участь у численних українських та міжнародних програмах, зможете пройти практику на українських або закордонних підприємствах.

На 4-му курсі ви можете розвивати свої професійні навички протягом семестру за кордоном в одному з університетів-партнерів Університету Туган-Барановського.

Перший програмний блок бакалаврської освітньої програми «Харчові технології» включає загальну підготовку, що складається з наступних дисциплін:

 • Історія української державності та культури
 • Філософія
 • Харчова хімія та біохімія
 • Вища математика
 • Ділова українська мова
 • Інформатика та інформаційні технології
 • Соціологія та політологія
 • Статистика
 • Іноземна мова
 • Практикум з іноземної мови

Другий програмний блок бакалаврської освітньої програми «Харчові технології» включає вивчення широкого кола дисциплін з економіки та менеджменту:

 • Економіка підприємства
 • Бухгалтерський облік
 • Менеджмент
 • Маркетинг
 • Організаційно-правове забезпечення підприємницької діяльності

Третій програмний блок бакалаврської освітньої програми «Харчові технології» включає вивчення інженерних дисциплін та проєктування, а саме:

 • Проєктування підприємств галузі з основами CAD
 • Устаткування закладів готельного і ресторанного господарства / Теплове обладнання харчових виробництв

Четвертий програмний блок бакалаврської освітньої програми «Харчові технології» включає професійну підготовку з харчових технологій, що досягається шляхом опанування наступних дисциплін:

 • Харчові технології
 • Теоретичні основи харчових технологій
 • Технологія продукції ресторанного господарства
 • Організація ресторанного господарства
 • Фізіологія, гігієна та санітарія
 • Мікробіологія і товарознавство
 • Безпека харчових продуктів та HACCP у галузі
 • Управління якістю продукції та послуг готельно-ресторанного господарства

З вами на освітній програмі «Харчові технології» будуть працювати:

Никифоров Радіон Петрович – к.т.н., доцент кафедри технології в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Іванова Наталя Сергіївна – д.е.н., професор кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування

Бочарова Юлія Геннадіївна – д.е.н., професор кафедри економіки та міжнародних економічних відносин

Ніколайчук Ольга Анатоліївна – к.е.н., доцент кафедри технології в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Сімакова Ольга Олександрівна – к.т.н., доцент кафедри технології в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Слащева Аліна Вячеславівна – к.т.н., доцент кафедри технології в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Попова Світлана Юріївна – к.т.н., доцент кафедри технології в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Горяйнова Юлія Артурівна – к.т.н., доцент кафедри технології в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Коренець Юрій Миколайович – старший викладач кафедри технології в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

Боднарук Ольга Анатоліївна – асистент кафедри технології в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва

ПРОЦЕДУРА ВСТУПУ

Із детальною інформацією про процедуру набору 2021 та переліком конкурсних предметів для вступу на навчання ви можете ознайомитися на сторінці Приймальної комісії Університету Туган-Барановського https://vstup.donnuet.edu.ua/

Для вступу на ОП необхідні скласти ЗНО з таких предметів як:

 1. Українська мова та література
 2. Математика
 3. Історія України або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія

КАРʼЄРНІ ПЕРСПЕКТИВИ

Освітня програма «Харчові технології» відкриває широкий спектр привабливих перспектив кар’єрного розвитку.

Діапазон робочих місць за цією спеціальності дуже великий і різноманітний: від керівника харчового підприємства до бренд шеф-кухаря, технолога провідних ресторанів країни та світу!

Обирай за вподобанням!

 • Керівник виробничих підрозділів у закладах ресторанного господарства, готелях та інших місцях розміщення (завідувач закладу ресторанного господарства, завідувач виробництва, начальник їдальні, начальник виробництва, головний кулінар, головний технолог)
 • Керівник закладів ресторанного господарства без апарату управління (керуючий рестораном, кафе, їдальнею і т.ін.; начальник дільниці ресторану, кафе, їдальні тощо; ресторатор)
 • Професіонал у галузі ресторанного бізнесу (інженер-технолог, фахівець із ресторанної справи)
 • Фахівець із харчових технологій
 • Фахівець зі спеціалізованого обслуговування

 

ПРО НАС ГОВОРЯТЬ

«Харчові й ресторанні технології мають колосальне соціально-економічне значення, так як задовольняють потреби населення в харчуванні та відображають рівень життя в країні. Виробництво харчової продукції виступає своєрідним індикатором економічної ситуації. Професія технолога вимагає особливого поєднання здібностей і навичок. Це непроста, але цікава робота, і можна бути впевненим, що вона буде годувати вас все життя. Викладачі кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва Університету Туган-Барановського забезпечують підготовку конкурентоспроможних фахівців, які успішно засвоїли сучасну освітню програму з харчових технологій, здатні самостійно розробляти нові види харчової та кулінарної продукції»

Шептуха Світлана,

бренд шеф-кухар, технолог ТОВ «Узвіз», ресторан «За двома зайцями»,

переможниця 1 сезону «МастерШеф» Україна

«Працюю су-шефом в ресторані. Отримані знання та практичні навички стали міцною основою мого особистого розвитку в обраній професії. Все, чому я навчилася в стінах Університету, я застосовую у своєму повсякденному житті. Працюю в закладі ресторанного господарства, а це означає забути про вихідні та свята. Але мені пощастило, моя професія співпадає з моїм хобі! Готувати їжу, вигадувати нові страви – це мої улюблені справи. Для того, щоб професійно зростати, весь вільний час я намагаюся витрачати на саморозвиток. Постійно щось готую та експериментую»

Світлична Ольга,

випуск 2020 р.

Відповідальний секретар приймальної комісії

Юрій Яковенко

Виникли питання?

Ми тут! Будемо раді допомогти вам.

Із нетерпінням чекаємо вашого повідомлення через контактну форму або електронною поштою на адресу priyom@donnuet.edu.ua

Напишіть нам

1 + 2 = ?